Amarone della Valpolicella Riserva Lilium Est

Amarone della Valpolicella Riserva Lilium Est

červené plné tělnaté, vinařství Tenuta San´t Antonio, ročník 2010

3999,– Kč

Vinice a popis zpracování:
Ručně sbírané a dvakrát tříděné hrozny jsou vloženy na dřevěná plata, kde následně probíhá přirozené vysoušení. Šťáva z hroznů vytéká pouze vlastní vahou, protože nedochází k žádnému lisování. Kvašení probíhá přirozenou cestou po dobu 20-25 dnů ve dřevěných sudech. Mléčné kvašení přirozenou cestou v 500 litrových sudech. Po dobu jednoho roku se v těchto sudech jednou měsíčně promíchává. Zrání probíhá 3 roky v dřevěných sudech Bordelaise, které předtím vysychaly na otevřeném vzduchu po dobu 36 měsíců. A konečně finální zrání v láhvích trvá minimálně 4 roky.

Charakteristické rysy:
Naprosto neprůhledná rubínově červená barva.
Intenzívní, ale přitom jemná vůně. I přes vyšší alkohol cítíte naprosto zřetelně zralé třešně, švestky, koření jako je anýz, skořice, pepř, zázvor a nebo vanilka. Dále vůně kakaa, čokolády, lískových ořechů, mandlí.
Chuť je sušší, zakulacená, vyvážená a dlouhotrvající. Doplněná jemnou kyselinkou a tříslovinou.

Doporučené servírování:
Výborné se všemi úpravami červených mas, jako je hovězí a nebo koňské. Může se jednat o úpravu grilováním, dušením a nebo vařením. Krásně se kombinuje s pernatou a nebo srstnatou zvěřinou. Ale užijete si i kombinaci se staršími tvrdými sýry.