O nás

Cesty do Itálie pro nás byly vždy něčím, na co jsme se těšili dlouho dopředu. Jiné prostředí, příjemnější počasí, naprosto odlišná mentalita, vynikající kuchyně a především neskutečné víno. Nejprve to byly dovolené a jak šel čas, jezdili jsme stále častěji především kvůli práci. Nyní navštěvujeme Itálii pravidelně téměř každý měsíc v roce. Většinu času strávíme v autě, ale co stále přetrvává, jsou neopakovatelné okamžiky, kdy navštívíme místní restauraci, začteme se do jednoduché nabídky jídel, ochutnáme místní víno a pochutnáme si na místních dobrotách. I po těch letech se na tyto chvíle doopravdy těšíme, protože italská kuchyně a vůbec místní kultura nám přirostly k srdci. Je to vidět i na lidech, kteří jsou zrovna tou dobou ve stejné restauraci. Vyloženě si užívají společně strávené chvíle stejně, jako my. U stolu často sedí celé rodiny nebo přátelé a živě mezi sebou komunikují a utužují tak společenské vazby.

Když nás tedy před léty kamarádi požádali, abychom jim přivezli nějaké víno na ochutnání, řekli jsme si, proč ne. Z koníčka a zábavy se postupně začala stávat součást naší práce a nyní se dovozu vína věnujeme na plný úvazek.

Na našem trhu zastupujeme vinařství, která patří k opravdové špičce. Ale zároveň nás zajímají malá rodinná vinařství, která produkují několik tisíc lahví ročně, ale v každé láhvi je znát osobní přístup a láska k práci a k zemi, ze které vyrůstají jejich vinice.

Tím, jak potkáváme nové a nové lidi, poznáváme jejich životní příběhy, seznamujeme se s historií nebo objevujeme nová místa, nacházíme rovněž nová rodinná vinařství, která produkují vynikající víno a my bychom Vám ho rádi umožnili ochutnat. Naši nabídku neustále doplňujeme a obměňujeme podle toho, které víno nás zrovna osloví a o kterém jsme přesvědčeni, že bude zajímavé i pro Vás.

Na Královských Vinohradech jsme otevřeli maličkou prodejnu, kde můžete zakoupit a nebo ochutnat na skleničku, všechna námi dovážená vína.