Merlot Venezia DOC

Merlot Venezia DOC

červené středně plné, vinařství Villa Sandi, ročník 2018

189,– Kč
Vyprodáno

Vinice a popis zpracování:
Víno z chráněné oblasti původu V.Q.P.R.D
OBLAST PŮVODU D.O.C. Benátsko v provinciích Treviso a Benátky, která je charakteristická vápenitými půdami, jílového a nivního charakteru s bohatým podložím.
Hustota osázení je mezi 2000-3800 rostlin na jednom hektaru
VÝNOS VINICE NA HEKTAR Maximálně 160 metrických centů čerstvě sklizených hroznů
DOBA SKLIZNĚ
Druhá dekáda měsíce září
PROCES VÝROBY Po šetrném slisování jsou hrozny vloženy do fermentačních nádob, kde dochází k maceraci (louhování) moštu v kontaktu se šlupičkami po dobu 8-10 dnů a za stálé teploty 28-30°C. Po této fázi se ze šlupiček uvolní výrazná barva a třísloviny. Zároveň probíhá alkoholové kvašení. Následně se víno přečerpá do nerezových tanků, kde probíhá jablečně-mléčné kvašení. V tancích zraje minimálně 8- 10 měsíců. Poté se lahvuje. V láhvích musí zrát minimálně tři měsíce.

Charakteristické rysy:
Intenzívní rubínově červená barva. Aroma je výrazně ovocné, převažuje chuť černého rybízu, ale rovněž je znát stopy po brusinkách. Příjemná ovocná vůně, s trochou růží a jemnými tóny pepře. Suché s přetrvávající dochutí. Dobře zapamatovatelná a zakulacená chuť tříslovin. Příjemně teplá a nahořklá dochuť.

Doporučené servírování:
Je to víno, které se výborně hodí k vařenému telecímu na houbách. Excelentní s grilovaným hovězím masem nebo s polo tvrdými sýry.