Cabernet Sauvignon Venezia Doc

Cabernet Sauvignon Venezia Doc

červené středně plné, vinařství Villa Sandi, ročník 2015

189,– Kč

Vinice a popis zpracování:
KLASIFIKACE ¨ Víno z chráněné oblasti původu V.Q.P.R.D
OBLAST PŮVODU Oblast D.O.C. Benátsko v provinciích Treviso a Benátky, která je charakteristická vápenitými půdami, jílového a nivního charakteru s bohatým podložím.
VÝNOS VINICE NA HEKTAR Maximálně 160 metrických centů čerstvě sklizených hroznů
DOBA SKLIZNĚ Konec září, začátek října.
PROCES VÝROBY pro šetrném slisování jsou hrozny vloženy do fermentačních nádob, kde dochází k maceraci (louhování) moštu v kontaktu se šlupičkami p dobu 8-10 dnů a za stálé teploty 28-30°C. Po této fázi se ze šlupiček uvolní výrazná barva a třísloviny. Zároveň probíhá alkoholové kvašení. Následně se víno přečerpává do nerezových tanků, kde probíhá jablečně-mléčné kvašení. V tancích zraje minimálně 8-10 měsíců. Poté se láhvuje. V láhvích musí zrát minimálně tři měsíce.

Charakteristické rysy:
Intenzívní rubínově červená barva. V chuti je náznak malých lesních plodů, především pak malin s květinovou vůní fialek a jemného růžového pepře. Suché, aromatické, s jemným náznakem tříslovin. Květinová dochuť dlouho přetrvává.

Doporučené servírování:
Je to víno, které se výborně hodí ke klasickým úpravám hovězího, vepřového nebo jehněčího masa. Zároveň se výborně páruje s pečeným skopovým nebo se zrajícími sýry.