Prosecco Spumante DOC Treviso Extra Dry "Il Fresco" Millesimato

Prosecco Spumante DOC Treviso Extra Dry "Il Fresco" Millesimato

šumivé, vinařství Villa Sandi, ročník 2018

309,– Kč

Vinice a popis zpracování:
Kvalitní aromatické šumivé víno, které je produkováno z oblasti D.O.C. Treviso, Extra Dry OBLAST PŮVODU Prosecco je typické víno pro region Benátska. Zasahuje do oblasti Treviso Prosecco DOC, včetně kopcovité oblasti. Půda má střední hrubost podloží a jejím základem jsou nivní půdy.
VÝNOS VINICE NA HEKTAR Maximálně 180 metrických centů sklizených hroznů
DOBA SKLIZNĚ Druhá dekáda měsíce září
PROCES VÝROBY Celé hrozny jsou vloženy do pneumatického lisu, kde jsou jemně stlačeny a kde následně probíhá prvotní kvašení. Vznikající mošt je přečerpán do tanků, kde při kontrolované teplotě zůstává, dokud se nepoužije pro následnou produkci šumivého vína.
DRUHOTNÉ KAVŠENÍ Do vinného moštu jsou přidány kvasinky, které jsou speciálně vybírány a které zajistí následné kvašení, které probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě 15-16°C. Po dosažení požadovaných hodnot je celý proces ukončen ochlazením. Láhvování je možné provádět po velmi krátké době od ochlazení.

Charakteristické rysy:
Velmi světle žlutá barva s jemným a dlouhotrvajícím perlením. Vůně je
ovocná a květinová, s náznaky zlatých jablíček a drobných horských
květů. Suchý, měkký a aromatický pocit na patře postupně přechází do
květinové a velmi harmonické dochuti.

Doporučené servírování:
Vynikající aperitiv, který se hodí k celé řadě lahodných předkrmů. Ideální s marinovanými mořskými plody, které jsou ochuceny čerstvými bylinkami.