Rosè Il Fresco

Rosè Il Fresco

šumivé, vinařství Villa Sandi, ročník 2018

219,– Kč
Vyprodáno

Vinice a popis zpracování:
Vyrábí se z hroznů, které se pěstují v severo-východní části Itálie. Charakteristické jsou lužní půdy s bohatým podložím.
Dobou sklizně je konec srpna a první polovina září
Celé hrozny jsou vloženy do pneumatického lisu, kde jsou jemně stlačeny a kde následně probíhá prvotní kvašení. Vznikající mošt je přečerpán do tanků, kde při kontrolované teplotě zůstává, dokud se nepoužije pro následnou produkci šumivého vína. Červené hrozny jsou po procesu lisování vloženy do tanků kde se z nich při macerování a při kontrolované teplotě 22 -23°C uvolní růžová barva a stopy tříslovin. Ve stejné době rovněž dochází ke zvýraznění aroma. DRUHOTNÉ KAVŠENÍ Bílý mošt a malá část červeného moštu se smísí dohromady. Do vzniklého cuvée jsou přidány kvasinky, které jsou speciálně vybírány a které zajistí následné kvašení, které probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě 15-16°C. Po dosažení požadovaných hodnot je celý proces ukončen ochlazením. Láhvování je možné provádět po velmi krátké době od ochlazení.

Charakteristické rysy:
Světle čirá, růžová barva. Jemné a dlouhotrvající perlení. Ovocná a květinová vůně s náznaky zlatých jablek a drobného horského kvítí. Chuť je suchá, svěží. Ovocná a vyvážená dochuť.

Doporučené servírování:
Vynikající aperitiv, který se hodí k celé řadě pokrmů. Ideální je kombinace s rybami, především pak s livornskou úpravou.